Громадянство України

громадянство України

Статистика показує, що не тільки українці прагнуть виїхати за кордон на постійне місце проживання, а й велика кількість іноземців бажають отримати Громадянство України і проживати в Україні. 

 Як отримати громадянство України

Хтось може отримати громадянство маючи безпосереднє відношення до нього, наприклад: якщо Ви або хтось із близьких родичів народилися або проживали в Україні до 24 серпня 1991 року, перебуваєте в шлюбі більше 2-х років з громадянином України ,чи раніше були українцем і тепер бажаєте поновити громадянство. А комусь просто до вподоби наша квітуча країна і він бажає назавжди закріпитися тут, будучи повноправним громадянином України.

Всі процедури, що стосуються громадянства України вимагають великої уваги, адже вони наповнені великою кількістю “тонкощів розуміння нюансів“ і “підводних каменів“ самого механізму оформлення. Кожна ситуація має рішення, адже наші Юристи успішно і результативно виконують складні завдання, які виникають в Вашій біографії українського життя, а “неможливі“ справи – це взагалі наш фах!


Ми – рішення Ваших найскладніших ситуацій!

Юристи Компанії Result Law Company не тільки нададуть відповідь на Ваші запитання, а й повністю допоможуть успішному отриманню громадянства України.

Перелік тем по отриманню Громадянства України з якими Ви можете ознайомитися в цій статті.

 1. Як отримати громадянство України?
 2. Як отримати громадянство України маючи посвідку на проживання?
 3. Перелік документів для отримання громадянства України.
 4. Підстави для отримання громадянства України.
 5. Отримання громадянства України через шлюб.
 6. Отримання громадянства України за народженням.
 7. Отримання громадянства України за територіальним походженням.
 8. Прийняття до громадянства України.
 9. Вартість оформлення громадянства України.
 10. Підтвердження громадянства України дітям.
 11. Втрата громадянства України.
 12. Вихід з громадянства України.
 13. Відмова від громадянства України.
 14. Відмова від громадянства України в Криму.
 15. Поновлення громадянства України.
 16. Чи дозволено подвійне громадянство в Україні?
 17. Позбавлення громадянства України.
 18. Належність до громадянства України.
 19. Повернення в Україну з постійного місця проживання з-за кордону.
 20. Додаткові послуги при оформленні громадянства України з Result Law Company.

Як отримати громадянство України?

отримання громадянства україни

Громадянство Українице певний правовий зв’язок між державою і громадянином, внаслідок якого виникають взаємні права та обов’язки.

Отримання громадянства України досить трудомісткий і витратний по силам і часу процес.

Залежно від терміну,  існує прискорена процедура отримання громадянства України  та загальна.  Під прискореною процедурою розуміється отримання українського громадянства для певних категорій протягом 2-3-х місяців. Отримати громадянство України в прискореному порядку можливе за наявності деяких підстав, таких як: народження або постійне проживання в Україні Ваших близьких родичів (одного з батьків, бабусі або дідуся, сина чи дочки, онука чи онуки, брата або сестри) до 24 серпня 1991 р., а також намір поновити громадянство України. Загальна ж процедура відрізняється ускладненим процесом, застосовується до всіх інших категорій громадян і оформляється, на даний момент, протягом 10-15 місяців.

Обов’язковою умовою є те, що необхідно задекларувати відсутність іноземного громадянства. У разі якщо Ви є громадянином іншої країни, необхідно подати відмову і вийти з іноземного громадянства, для того, щоб в подальшому отримати український паспорт.

Як отримати громадянство України маючи посвідку на проживання?

як отримати громадянство України з посвідкою на проживання

Безсумнівно, у Вас є можливість отримати громадянство України маючи посвідку на постійне проживання. Якщо Ви проживаєте в Україні протягом п’яти років не порушуючи правила виїзду з країни або ж більш 2-х років в шлюбі з громадянином України, ніяких проблем з прийняттям українського громадянства не виникне – при умові, авжеж, дотримання всіх норм і букв Закону.

Якщо ж у Вас оформлена посвідка на тимчасове проживання, в такому випадку можемо лише запропонувати продовжувати даний документ протягом 5-ти років, отримати дозвіл на імміграцію в певних переліках видів тимчасової посвідки на проживання і тільки потім можливо буде оформити громадянство України.

У будь-якому випадку, для благополучного здійснення можливості отримання українського громадянства – необхідно звернутися до кваліфікованих юристів. Адже сам процес залежить від індивідуальної ситуації, розібратися в якій Вам завжди допоможуть Юристи Result Law Company.

Перелік документів для отримання громадянства України

необхідні документи отримання громадянства України

Якщо Ви плануєте оформити громадянство України, то повинні пам’ятати, що збір необхідних документів є одним з найбільш відповідальних процесів. Саме для того, щоб отримання українського громадянства пройшло для Вас в найкомфортніших умовах, подбайте про наявність таких документів:

 1. Заяву про прийняття до громадянства України (в двох примірниках). Заява подається на ім’я президента України. Вірно заповнити документ допоможуть Юристи нашої Компанії. Адже в разі допущення помилки – Ваша справа буде завернута.
 2. Чотири фотографії (розміром 3,5 x 4,5 см).
 3. Переклад паспорту іноземця.
 4. Дозвіл на імміграцію. У разі, якщо Дозволу немає на руках, Наші Юристи витребують його в державних органах для Вас.
 5. Документ, який підтверджує відсутність або вихід з іноземного громадянства (зобов’язання припинити іноземне громадянство протягом 2-х років).
 6. Документ, який підтверджує право на отримання громадянства України (свідоцтво про шлюб, довідка з прикордонної служби, свідоцтво про народження і т.д.).
 7. Довідка з банку про наявність коштів на існування, на певну суму необхідну національним законодавством.
 8. Документ, який підтверджує знання української мови. Якщо у Вас немає такого документа, Наші Юристи в будь-яку хвилину готові Вам допомогти.
 9. Довідка про відсутність судимості на території України.
 10. Довідка про несудимість за кордоном (необхідно легалізувати на території України).

Це далеко не всі необхідні документи для отримання громадянства України, адже тільки з аналізу індивідуальної ситуації можливо зрозуміти, які документи потрібні саме Вам. Зверніться до Юристів Компанії Result Law Company для детального аналізу ситуації і допомоги збору пакету з необхідних документів.

Увага !!! Розбіжність в написанні особистих даних майбутнього громадянина України хоча б в одній букві, не говорячи вже про декілька помилок, не зможе Вас привести до бажаної мети – отримання українського громадянства !

Ми Майстри важких ситуацій і вирівнювання «непрохідних ділянок» Вашого документального життя! І тому – супер складні вузли в документальному вимірі – це Наш Шлях! А Наш професіоналізм – це можливість допомогти Вам завжди з успішним результатом для Вас!

Підстави для отримання громадянства України

отримати громадянство україни

Кожен іноземець, який бажає отримати громадянство України, не знає з чого почати, починаючи з підстави за якою він може оформити документ, що підтверджує українське громадянство.

Законодавством України передбачено досить розгорнутий перелік підстав набуття громадянства :

 • по народженню на території України;
 • в разі прийняття до громадянства за територіальним походженням;
 • в разі поновлення українського громадянства ;
 • в результаті удочеріння (усиновлення) громадянина України ;
 • якщо над дитиною встановлюється опіка чи піклування, або ж поміщення дитини до медичного закладу. Також це стосується передачі дитини в дитячий будинок, прийомну сім’ю або ж на виховання в сім’ю патронатного вихователя.
 • в разі встановлення опіки над особою, визнаною судом недієздатною;
 • якщо особа, яка бажає оформити громадянство України, є таким, що становить державний інтерес для країни;
 • в разі, якщо один з батьків дитини є українцем і інше.

Крім цього списку, існує ще ряд підстав, який передбачений міжнародними договорами.

Залежно від того, на якій підставі Ви отримуватиме українське громадянство, залежить і складність проходження процедури. Окрім наявності самої підстави, Вам необхідно буде обов’язково дотримуватися деяких умов:

 • дотримуватися головного закону України – Конституції України;
 • знати українську мову;
 • відмовитися від будь-якого іншого громадянства;
 • мати дозвіл на імміграцію в Україну ;
 • безперервно проживати на території України протягом 5-ти років;
 • мати документальне підтвердження наявності коштів на існування (законний заробіток).

Але навіть в цій ситуації є винятки. Отримати громадянство України можна на багато простіше і швидше:

 • громадянам які народилися і проживали на території України до 24 серпня 1991 року;
 • особам, які раніше були українцями ( поновлення громадянства України );
 • дітям українських громадян.

Зверніться до Юристів Нашої Компанії, для того щоб розібратися на якій саме підставі Ви можете отримати громадянство України і правильно оформити процедуру з перших її етапів.

Отримання громадянства України через шлюб

отримання громадянства україни через шлюб

Найбільш поширеною підставою є набуття громадянства України при одруженні з українкою (-цем). Отримати громадянство саме на цій підставі Ви можете дотримуючись крім загальних умов, ще три найважливіших:

Не дивлячись на свою поширеність, до процедури отримання громадянства через шлюбу необхідно ставитися з не меншою відповідальністю. Для початку потрібно зібрати пакет з необхідних документів. Крім загальних в списку обов’язковими є: документ, який підтверджує, що Ви безперервно перебуваєте в шлюбі з громадянином України не менше 2-х років (свідоцтво про шлюб), копія паспорта другого чоловіка/дружини українця.

Юристи Нашої Компанії максимально швидко підготують всі необхідні документи і оформлять громадянство України в найшвидші терміни.

Отримання громадянства України за народженням

отримання громадянства україни за народженням

Найчастіше громадянство України за народженням хочуть отримати батьки для своїх дітей. У яких же саме випадках можливо отримати українське громадянство для дитини ?

 1. Якщо батьки або хоча б один з них є українцями, або були громадянами України на момент народження дитини.
 2. Якщо батьки іноземці або особи без громадянства, проживають в Україні на законних підставах, тобто з оформленою посвідкою на проживання, а дитина народилася на території України і не успадкував іноземне громадянство одного з батьків.
 3. Якщо батьки є особами без громадянства, але проживають в Україні на законних підставах маючи посвідку на проживання, а дитина народжена за межами території України, але не отримала громадянства іншої країни.
 4. Якщо батьки мають статус біженця і українською державою їм надано притулок, а дитина народжена на території України і не отримала громадянство іноземної країни.
 5. У разі, якщо новонароджена дитина знайдена на території України і не вдається встановити, хто її батьки.

Щоб отримати громадянство України за народженням, крім основних документів, Вам потрібно надати до Державного органу копію свідоцтва про народження і паспорт громадянина України одного з батьків або інший документ, що підтверджує українське громадянство на момент народження дитини.

Доручіть проходження цієї багатозадачної та відповідальної процедури Юристам Нашої Результативною Юридичної Компанії. Ми заощадимо Ваш час і нерви, і гарантуємо отримання громадянства України для вашої дитини в найшвидші терміни.

Отримання громадянства України за територіальним походженням

набуття громадянства україни за територіальним походженням

Самим безпроблемним і зручним способом, який не вимагає збору великої кількості документів – є набуття громадянства України за територіальним походженням.

Якщо Ви або хтось із Ваших близьких родичів народилися або постійно проживали на території України до 24.08.1991 р., в такому випадку Ви цілком без перешкод можете отримати громадянство України за територіальним походженням

Близькими родичами вважаються:

 • батьки;
 • бабуся чи дідусь;
 • рідні брат чи сестра (повнокровні / неповнорідні);
 • син або дочка;
 • онук чи онучка.

Дуже важливо, що необхідно чітко показати ряд родинних зв’язків з українцем і факт народження або проживання на території України в документальному вигляді, для безперешкодного і швидкого отримання громадянства України за територіальним походженням.

Наші юристи впораються з будь-яким завданням. Не варто переживати, якщо у Вас не вистачає якогось документа – ми допоможемо його оформити або витребувати, цим самим забезпечити отримання громадянства України.

Прийняття до громадянства України

прийняття до громадянства україни

Згідно із законодавством, не кожен громадянин, який подав заяву має право бути прийнятим до громадянства України. Прийняття до громадянства України здійснюється згідно з рішенням Президента України. Стати повноправним громадянином України і отримати відповідний офіційний документ, який підтверджує українське громадянство можна, якщо:

 • безперервно проживати в Україні на законних підставах протягом останніх п’яти років;
 • перебувати в шлюбі з громадянином України не менше 2-х років і мати про це офіційне підтвердження. Отримати громадянство України через шлюб можливо навіть, якщо виникла смерть одного з подружжя, але на момент смерті шлюб не був розірваний.
 • перебувати в статусі біженця в Україні, або якщо Вам був наданий притулок в країні на безперервне проживання протягом 3-х років;
 • мати значні заслуги перед Україною, або ж прийняття громадянства становить державний інтерес для України.

Також прийняття до громадянства України можливо здійснити при наявності Дозволу на імміграцію в Україну. А також разом з батьками або його законним представником громадянство України може отримати і їх дитина.

Будь-яка процедура, що стосується оформлення громадянства України, має велику кількість тонкощів і нюансів, розібратися з якими самому дуже складно. Зверніться до Компанії Result Law Company і у Вас не виникне жодних затримок на шляху прийняття до громадянства України.

отримати громадянство україни ціна

Вартість оформлення громадянства України

Наші юристи готові взятися за ситуацію будь-якої складності і показати результат, який безсумнівно Вас порадує. Наша мета – це задоволені клієнти!

У вартість послуг входить супровід в державних органах при подачі і отриманні документів з юристом Нашої Компанії, аналіз індивідуальної ситуації, підготовка та формування пакету документів, контроль процесу оформлення на всіх етапах реалізації послуги оформлення громадянства України.

У зв’язку з цим ми підібрали для Вас найкомфортніші ціни і терміни пов’язані з оформленням громадянства України.

ПослугаТерміниВартість
Отримання громадянства України через шлюбзателефонуйте намзателефонуйте нам
Отримання громадянства України за територіальним походженнямвід 20 р.д. від 4999 грн. 
Отримання громадянства України за народженнямвід 20 р.д.від 3799 грн.
Поновлення громадянства Українивід 20 р.д. від 5999 грн.
Прийняття громадянства Українивід 6 мес.від 8999 грн.
Відмова від громадянства Українизателефонуйте нам зателефонуйте нам
Втрата громадянства Українивід 6 мес.від 8999 грн.
Вихід з громадянства Українивід 4 мес.від 7999 грн.
Підтвердження громадянства України дітямвід 20 р.д.від 3799 грн.

*Оплата державного мита та оформлення додаткових, супутніх послуг – у вартість не входить. Ціни не є публічною офертою. 
**Терміни розгляду документів державними органами можуть бути збільшені.

Задайте питання нашому юристу прямо зараз!
Залиште свій номер або e-mail і наш юрист зв’яжеться з Вами найближчим часом.

Підтвердження громадянства України дітям

підтвердження громадянства дитини україна

Підтвердження громадянства України досить поширена процедура. Найчастіше за нею звертаються батьки, які хочуть підтвердити громадянство своїх дітей при наявності достатніх підстав:

 • якщо один з батьків дитини іноземець або особа без громадянства, законно проживає на території України, другий з батьків громадянин України, а дитина народжена в Україні;
 • якщо батьки іноземці, законно проживають на території України, а дитина народжена в Україні;
 • якщо один з батьків дитини іноземець або особа без громадянства, законно проживає на території України, другий з батьків громадянин України, а дитина на території іноземної держави.

Пам’ятайте про те, що підтвердити громадянство України своїй дитині і отримати про це відповідний документ, Ви зможете лише в тому випадку, якщо він буде або особою без громадянства, або ж відмовиться від громадянства іноземної держави. Це пояснюється тим, що законодавством України заборонено подвійне громадянство.

Після того, як дитина отримає український паспорт, йому вже не потрібно буде більше підтверджувати громадянство України.

Крім основного переліку документів, Вам необхідно буде надати до державного органу свідоцтво про народження дитини, паспорти батьків, свідоцтво про шлюб батьків або ж посвідку на проживання в Україні. Також після аналізу конкретно Вашої індивідуальної ситуації, можливий додатковий перелік документів, який підкаже Юрист нашої Компанії. Ми допоможемо підтвердити громадянство Вашої дитини в найкоротші і комфортні терміни.

Втрата громадянства України

втрата громадянства україни

Оформлення втрати громадянства України можливе в разі добровільного виходу, відмови або ж позбавлення громадянства України. Серед підстав втрати громадянства України можна назвати такі:

 • коли громадянин добровільно набув громадянство іноземної держави (на момент повноліття);
 • якщо громадянин отримав громадянство України шляхом обману та надання неправдивих відомостей;
 • коли громадянин добровільно вступив на військову службу іноземної держави, де ця служба є не обов’язковою.

Особа втрачає громадянство України з моменту, коли буде винесено відповідний указ від імені Президента.

Вихід з громадянства України

вихід з громадянства україни

Як вже було сказано вище, українська держава не визнає подвійне громадянство. Внаслідок цього факту, багато громадян при виїзді за кордон на постійне місце проживання змушені вийти з громадянства України для того, щоб оформити там документи. Вихід з українського громадянства є добровільною процедурою, на відміну  від втрати. Громадянин добровільно надає відповідну заяву в консульство країни, в яку він виїхав на постійне місце проживання.

Вихід з громадянства України здійснюється, якщо громадянин постійно проживає за межами України (маючи при цьому відповідний штамп в паспорті), прийняв іноземне громадянство.

Що обов’язково потрібно знати громадянину, який збирається вийти з українського громадянства ?

 1. Куди направляти документи на вихід з громадянства України.
 2. Обов’язково дотримуватись умов, про які йшлося вище (штамп ПМЖ, іноземне громадянство).
 3. Зібрати правильний пакет з необхідних документів.

Оформити вихід з громадянства України можливо якщо:

 • Ви постійно проживаєте на території іноземної держави. Також можливе оформлення виходу з громадянства України дитини, яка виїхала на ПМЖ за кордон разом з батьками (дітям з 14-18 років, вихід здійснюється тільки за їх згодою).
 • дитині, яка отримала громадянство іншої країни, за умови, що один з батьків іноземець або особа без громадянства;
 • будь-якому громадянину, який прийняв громадянство іноземної держави або надав документ про набуття громадянства іншої країни.

Зверніть увагу на те, що Вам буде відмовлено в здійсненні виходу з громадянства України , якщо щодо Вас було винесено вирок за звинуваченням у кримінальній справі на території України, він вступив в силу і підлягає виконанню.

Серед документів необхідно надати заяву про вихід з громадянства України , закордонний паспорт з відповідною печаткою про виїзд на постійне місце проживання за кордон, документ, який підтверджує факт або намір прийняття іноземного громадянства.

Ми завжди із задоволенням готові здійснити допомогу у виході з громадянства України, як з юридичного боку, так і з організаційного. З Нами у Вас будуть в наявності всі необхідні документи і успішно пройдені всі етапи оформлення виходу з громадянства України.

Відмова від Громадянства України

відмова від громадянства україни

Найчастіше, при виїзді за кордон на постійне місце проживання і отримання там громадянства, як наслідок громадянин бажає відмовитися від українського громадянства. Для того, щоб відмовитися від громадянства необхідно звернутися до державного органу в Україні.

Які документи потрібні для відмови від громадянства України ?

 • заяву за формою 20 про намір відмовитися від громадянства України ;
 • фотографії 3,5 на 4,5 см .;
 • копія закордонного паспорта, з проставленим штампом про виїзд на постійне місце проживання за кордон;
 • документ, що підтверджує намір отримати громадянство іноземної держави.

Якщо ж процедура відмови від громадянства України проводиться для неповнолітньої дитини, то знадобляться документи батьків, які ініціюють цей процес, а також свідоцтво про народження дитини.

У разі, якщо в Державному органі виявляють помилки в документах, то весь пакет буде повернутий назад Вам на руки, для внесення відповідних поправок на протязі 8-ми місяців. Якщо ж цього не буде зроблено у відведений термін, то процедуру реєстрації документів доведеться проводити заново. Для уникнення допущення помилок в документах існує наша Результативна Юридична Компанія, Юристи якої допоможуть запобігти виникненню таких неприємних ситуацій.

Відмова від Громадянства України в Криму

відмова від громадянства україни в криму

Відмовитися від громадянства України найчастіше мають намір ті жителі Криму, які бажають вступити на державну службу або працювати в правоохоронних органах і т.д. Порядок відмови від громадянства України в Криму досить відрізняється від порядку відмови в інших містах України.

Для того, щоб відмовитися від українського громадянства кримчанину – йому не потрібно звертатися в консульство. Уряд Росії ввело спрощений порядок відмови від громадянства для жителів Криму. Для цього потрібно подати заяву про відмову від українського громадянства в відповідний компетентний орган. Після цього громадянин повинен зробити нотаріально завірену копію цієї заяви, яка і буде свідчити про факт відмови від українського громадянства.

Поновлення Громадянства України

поновлення громадянства україни

Трапляються ситуації, коли громадянин з тих чи інших причин позбавляється українського підданства. Це буває в тому випадку, якщо одного разу було втрачено громадянство України  і на даний момент людина перебуває в статусі особи без громадянства. Але може бути і інша ситуація: громадянин виїхав на ПМЖ в іншу країну, прийняв громадянство, але через якийсь час вирішив повернутися в Україну. В обох ситуаціях людина, звичайно ж має право поновити громадянство України.

При поновленні українського громадянства діє більш спрощена процедура, ніж при оформленні громадянства України вперше. Іноземцю набагато складніше отримати українське громадянство, в зв’язку з тим, що йому необхідно, наприклад підтвердити знання української мови, відмовитися від громадянства іншої країни і т.д.

Перелік документів для поновлення Громадянства України:

Також може бути передбачений додатковий список необхідних документів, підказати який Вам завжди зможе юрист Нашої Результативною Компанії на індивідуальній консультації.

Зверніть увагу, що не завжди отримання громадянства України для всіх буває безперешкодним.

Причини, за якими Вам можуть відмовити в оформленні українського Громадянства:

 • якщо раніше були неправильно оформлені документи;
 • якщо Вами було скоєно злочин за кордоном, яке в Україні вважається тяжким або особливо тяжким;
 • якщо було втрачено громадянство внаслідок того, що був виявлений факт обману, на підставі якого раніше Вами було оформлено громадянство України;
 • якщо у Вас є не знята або не погашена судимість, за скоєне на території України тяжкий або особливо тяжкий злочин, і тим самим являєте небезпеку для держави.

З кожної важкої ситуації можна знайти вихід. Наприклад, якщо у Вас були неправильно оформлені документи і згодом було відмовлено у поновленні громадянства України – Ви завжди можете просто виправити помилки і подати документи знову. Знову ж правильним рішення в даних ситуаціях, буде звернутися до компетентних Юристів Результативної Юридичної Компанії, які з радістю беруться за вирішення питань будь-якої складності. Адже наш девіз “Все складне – дуже легке!.

Чи дозволено подвійне громадянство в Україні?

подвійне громадянство україни

Так часто жителі країни задаються питанням ” Чи дозволено в Україні подвійне громадянство? ” На дану тему існує безліч питань і міфів.

І так, подвійне громадянство означає можливість одночасно мати громадянство двох або декількох країн. У законодавчих актах прямо передбачено, що в Україні діє принцип єдиного громадянства, що тим самим забороняє одночасно мати громадянство кількох країн.

Чи всі громадяни дотримуються цього правила? На жаль, не законослухняних громадян в країні достатньо. Особливо така проблема поширена на жителів міст України, які розташовані поруч з кордоном сусідніх країн. Але навіть, якщо Ви отримали паспорт будь-якої іншої країни – в Україні з українським паспортом, Ви залишаєтесь в її громадянстві. Стати громадянином іншої країни, можна лише при виході, позбавленні або втраті громадянства України.

Подвійне громадянство можливо тільки для тих країн, які підписали відповідний договір. Україна ж не підписувала жодного подібного договору.

Як такої відповідальності за подвійне громадянство в Україні нормативно-правовими актами не передбачила, а значить ніяких штрафів платити Вам не доведеться. Якщо ж до компетентних органів дійде інформація про те, що Ви володієте не одним громадянством – в такому випадку вони мають повне право почати процедуру припинення громадянства України.

Позбавлення громадянства України

позбавлення громадянства україни

Процедура примусового позбавлення громадянства України сама по собі дуже непроста. Це пояснюється тим, що українця можуть позбавити громадянства лише в разі:

 • якщо державі стало відомо про отримання громадянином ще одного громадянства і при цьому не був здійснений вихід з українського громадянства ;
 • якщо при отриманні українського громадянства були надані неправдиві відомості і відповідним державним органам стало про це відомо. Також це відноситься до тих громадян, які зобов’язувалися припинити іноземне громадянство, але обманним шляхом не зробили цього протягом 2-х років.
 • якщо українець вступив в збройні сили іноземної держави, де служба не є військовим обов’язком.

І так, якщо консульській установі або міграційній службі стане відомо, що Ви оформили громадянство України обманним шляхом або ж оформили громадянство іноземної країни не виходячи з українського – у них є повне право примусово позбавити Вас громадянства України.

Належність до громадянства України

належність до громадянства україни

Буває так, що з певних обставин людям необхідно підтвердити: є вони громадянами України чи ні.  Для подальшого отримання документів про посвідчення свого статусу. Національним законодавством передбачені категорії громадян, яким потрібно підтвердити належність до громадянства України :

 • громадяни колишнього СРСР, які постійно проживали на момент 24.08.1991 року, коли Україна була проголошена незалежною країною, а також їх дітям;
 • особи, незалежно від расової особливості, політичних і релігійних переконань та інших ознак, які постійно проживали в Україні на момент 24.08.1991 р
 • особи, які набули громадянство України відповідно до національного законодавства.

Для підтвердження належності до громадянства України, необхідно подати відповідну заяву та пакет необхідних документів до відповідних органів в індивідуальному порядку. В даний пакет входить:

 • копія паспортного документа;
 • копія свідоцтва про шлюб (якщо змінювалось прізвище);
 • копія свідоцтва про народження (якщо покинули Україну в неповнолітньому віці).

Після того, як Ви визначили, що відноситесь до відповідної категорій громадян, а також в наявності є всі необхідні документи – можна починати процедуру встановлення належності до громадянства України.

Повернення в Україну з постійного місця проживання з-за кордону

повернення в україну з пмж

Велика кількість громадян після виїзду на постійне місце проживання повертаються на свою батьківщину – Україну. Цьому можуть сприяти різні причини.

Але кожного, хто повернувся хвилює одне питання ” Як відновити паспорт громадянина України?

Перед тим, як повертатися в Україну, в першу чергу потрібно знятися з консульського обліку в країні постійного проживання за кордоном. Знятися з обліку в консульстві можна, як і по поверненню на територію України через органи міграційної служби, так і будучи за кордоном через Консульську установу. Факт зняття з Консульського обліку підтверджується відповідною печаткою в закордонному паспорті. Наступною процедурою буде отримання паспорта громадянина України. Після того, як Ви отримали український паспорт, необхідно зареєструвати місце проживання протягом місяця. Це можна зробити як за новою адресою, так і за адресою колишнього місця проживання.

Хочете відчувати себе впевнено, позбавити від зайвих клопотів і бюрократії, заощадити час не простоюючи в чергах? 

Юристи Компанії Result Law Company – Ваше ідеальне рішення. 

Складні завдання на правовому полі – наші улюблені ласощі на сніданок, обід і вечерю. 

Ми візьмемо на себе всю процедуру повернення з ПМЖ з-за кордону, а саме забезпечимо отримання паспорта громадянина України та реєстрацію місця проживання, за найкоротші терміни.

З Любов’ю до Справи, З Повагою до Вас!

Замовити оформлення Громадянства України
прямо зараз!

Залиште свій номер або e-mail і наш юрист зв’яжеться з Вами найближчим часом.

Оцініть цю публікацію

12345 (3 5,005)

Loading…